• rotator 3
  • rotator 5
  • rotator 4
  • rotator 2

Čtvrtek 1.12.2016

Prima - sexta

Mobilní planetárium je vzdělávací ústav v oblasti přírodních věd. Nabízí sférické promítání přímo na místě objednavatele. Výukové programy jsou určeny k obohacení výuky biologie, fyziky , zeměpisu a předmětů věnujících se ochraně životního prostředí.

Hravou a zábavnou formou popularizuje vzdělání v oblasti astronomie a přírodních věd. Slouží k tomu didaktická  pomůcka  - mobilní planetárium – digitální přístroj. Zážitek je umocněn i tím, že se při projekci leží.

Ve čtvrtek 1.12. 2016 byla postavena  i v naší  škole nafukovací kupole. Zde studenti z primy až sexty shlédli  film Původ života. Promítání a beseda  s lektorem  trvala pro každou třídu asi  45 minut.

Film se zabýval těmito tématy – vývojem planety Země a vesmíru, Darwinovou teorií evoluce, existencí rozvinutých ekosystémů v hlubinách na dně oceánu u souostroví Galapágy, vznikem a vývojem živočišných druhů, Velkým  třeskem,  tajemstvím DNA, vysíláním  robotických sond do kosmu, startem  raketoplánu, výletem  na Mars a pátráním po stopách vody na Marsu.

Součástí programu jsou  i pracovní listy, které každá  třída obdržela  po skončení  projekce.

Foto ve fotogalerii.